суботу, 10 березня 2018 р.

Як проростити грецький горіх

"россияне, прекратите войну. перестаньте целить в гражданское население. это вторжение в Украину вам обойдется очень дорого"
«беларусы, спыніце вайну»

 Стаття описує:
вирощування волоських горіхів з насіння; стратифікація горіхів; посадка горіха з насіння; як проростити плід горіха; як розмножити горіх насінням. 
как прорастить грецкий орех для подвоя; замачивание ореха перед посадкой; посадка грецкого ореха семенами; как размножить грецкий орех; выращивание грецкого ореха из семян; стратификация грецкого ореха; посадка горіха грецького з насіння; як виростити горіх з плоду; як виростити розсаду горіхів; виростити посадити горіх з горішка; пророщення волоського горіха; посадка горіха з насіння весною чи осінню; як виростити посадити горіх з насіння щоб він зійшов? 

Восени після дозрівання плодів їх чистять від зеленої оболонки, підсушують в затінку. Проростити волоський горіх не складно. Якщо плануєте сіяти прямо в грунт, то в другій половині квітня
А) горіхи на 3-4 доби заливаємо водою на 60% товщини плоду (ліпше брати річкову/снігову).  Це робіть при температурі не менше +17 С°. Перемішувати треба 3-5 раз на добу. Вода забарвиться темним кольором, замінимо тричі на добу. Опісля 3-5 таких циклів вимочування носики плодів розтуляються - проростання горіха стартувало. Якщо ви цю процедуру виконаєте в кінці квітня - можна відразу ж сіяти.  Якщо ж раніше - то 

Б) покладіть плоди у несухий пісок. Горіхи проростуть. Обов'язкова умова: сіяти носиком НА БІК, ВИПУКЛЕ РЕБРО - У ВЕРТИКАЛЬНІЙ ПЛОЩИНІ. 

В) Ящик з пророщеним горіхом в волог. піску виношу в льох та зберігаю до сівби у травні-квітні (в льосі температура не вище +2 ° С, за такої температури плоди призупинять ріст). Якщо ж у погребі/льосі температура понад +7° С - плоди будуть повільно рости - у травні вони матимуть до 10 см довжину від кореня до вершка; при висаджуванні таких горіхів їх корінці можуть обламуватися - а це часто призводить до затримки в рості!


Г) На початку травня висаджую пророщені горіхи в борозни глибиною 7-10 см (відстань між горіхами залежить від цілей пророщування). При сівбі без замочування - термін проростання і появи сходів затримається на 20-50 днів. Якщо Ви плануєте висіяти їх для подальшого відбирання кращих сіянців - то садіть з розрахунку так, щоб їм і у 3-річному віці було не тісно (не ближче 1 м). Якщо ж будете пересаджувати на постійне місце у 2-річному віці - то міжряддя 0,6-0,7 м.
Це буде шкілка. Сходи з`являться протягом 10-20 днів, до осені сіянці виростуть до 25-30 см. Якщо ви хочете виростити пророщений грецький горіх методами І.Мічуріна - не вносьте добрив.

 

2 коментарі:

  1. Здравствуйте! Меня зовут Наталья, я из Беларуси. У Вас замечательный информативный сайт по выращиванию грецкого ореха.
    У нас есть 15 соток свободной земли в Витебской области, на севере страны. И желание посадить деревья бокоплодного ореха. У себя таких сортов не нашли, привезти саженцы из Украины, полагаю, проблема. Наш родственник родом из Житомира, периодически ездит туда и мог бы привезти плоды ореха, а мы - вырастить из них саженцы. Подскажите, пожалуйста, есть ли у Вас возможность доставки орехов? У него не будет возможности ездить в другие регионы. Или можно приобрести плоды в районе Житомира? Какие латеральный сорта стоит спрашивать при покупке? Буду благодарна за консультацию.
    С уважением, Наталья.

    ВідповістиВидалити
  2. Доброго дня, шановна Наталія! Буду радий вас проконсультувати:
    1. Переслать семена по Украине (хоть УкрПочтой, хоть НовойПочтой) - без проблем.
    2. Для вас лучше будет садить плоды как можно позднее - для лучшей акклиматизации. Прочитайте публикацию о стратификации плодов ореха на этом блоге. Проведете стратификацию зимой, и сразу пророщенные плоды - в погреб, чтоб температура была НЕ выще +4+5 по Цельсию. Рост проростков сдержиться, а в конце мая - вынесете их наверх, увлажните чуточку, и высадите на постоянное место произрастания. Можно даже в июне.
    3. Вам подойдут такие формы Шугинских орехов: СКЗ, Скороплодный 411, Петлюра, Памяти Садко, Гетьман Виговский, Дар Чистый, Рудник. Также можна попробовать форму Тимошенко. Они ВСЕ латеральные и скороплодные, садить 6 на 7 метров (масив несколько рядов); если только в ОДИН ряд - можно через 5-6 м. Одну-две формы выбираете в количестве до 85% плюс еще одну форму (15%) - и садите! Я дал рекомендации по приспособленности к северному климату.

    ВідповістиВидалити